Статьи

Скільки часу потрібно на роботу?

Марно проведений на робочому місці час – втрати як для співробітника, так і для роботодавця. Співробітники, відсиджуючи робочі години, можуть тільки уявляти, скільки особистих питань вони могли б вирішити за цей період. Роботодавці теж не в захваті, адже відбування робочих годин без результатів – це марне витрачання грошей для бізнесу. Але всі звикли до прийнятого 8-годинного робочого графіка і ретельно його дотримуються... чи роблять вигляд, що дотримуються, розтягуючи вирішення робочих завдань на всю тривалість робочого дня.

HeadHunter Україна поцікавився у користувачів порталу hh.ua, скільки часу вони працюють офіційно, а скільки їм фактично необхідно для виконання робочих завдань.

Найпоширеніший варіант – 8-10 годин робочого часу на добу. Однак фактично більше 70% зазначили, що робота займає у них менше часу: 32% – витрачають до 5 годин, 40% – 5-7 годин.

Скільки часу потрібно на роботу?

Слід врахувати й іншу можливу ситуацію, пов'язану з великим навантаженням на співробітників у компанії. Понад 10 годин для виконання роботи потрібно 7% респондентів. Хоча згідно з початковою домовленістю із роботодавцем більшість цих людей повинні працювати 8-10 годин. Коли перепрацювання набувають регулярного характеру, гарантія 8-годинного робочого дня стає привабливою. І часто при зміні роботи, вже обпікшись роботою понаднормово, співробітники намагаються перестрахувати себе і залишають у своєму графіку кілька годин для раптових і термінових завдань. Однак вони бувають нерегулярно. Отже, іноді робочі години співробітників «пустують».

Одним із варіантів, як знайти баланс і забезпечити максимальну ефективність співробітників, є додаткова оплата перепрацювань. І згідно з результатами опитування більшість (59%) готові працювати понаднормово, але за умови додаткової оплати. При тій же оплаті на перепрацювання готові лише 3% респондентів. За надання відгулів за додаткові годин роботи не відмовляться 14% опитаних. За жодних умов більшу кількість годин не готова працювати п'ята частина тих, хто взяв участь в опитуванні. Серед відповідей на варіант «інше» зазначали, що перепрацювання не повинні бути регулярними або як мінімум у співробітників має бути вибір. І тоді якщо буде потреба додаткового заробітку більша кількість робочих годин допустима.

Скільки часу потрібно на роботу?

Нагадаємо, що в одному з попередніх опитувань HeadHunter Україна запитали користувачів сайту, як часто вони затримуються на роботі? 40% респондентів зазначили, що їм доводиться затримуватися на роботі декілька разів на тиждень. 27% працюють понаднормово декілька разів на місяць. Щодня затримуються на роботі 14% опитаних. Декілька разів на рік доводиться залишатися на роботі після закінчення робочого дня 6% працівників. Разом із тим 13% учасників опитування не затримуються на роботі. Причин для цього може бути чимало: наприклад, через необхідність вчасно виконати замовлення, якщо компанія працює із замовниками з інших країн і з різницею у часі, або тому, що так прийнято, чи людина має певну мотивацію для цього та ін.

Як часто українці затримуються на роботі?

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2018 року. В опитуванні взяло участь 640 респондентів з різних регіонів України.

Вакансии дня

Комментарии