Статьи

Захист дітей: що пропонують роботодавці

Міжнародний день захисту дітей, заснований у листопаді 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, вважається одним з найстаріших міжнародних свят. А з 2012 року в цей день відзначається і Всесвітній день батьків – про це Генеральна Асамблея ООН проголосила своєю резолюцією.

На честь цих свят експертно-аналітичний центр hh.ua | grc проаналізував, як і що забезпечують роботодавці в плані надання умов для співробітників із дітьми.

Так, згідно з опитуванням, проведеним серед користувачів порталу hh.ua | grc у 2018 році, потреба в спеціальних умовах для співробітників з дітьми існує – це підтверджують 64% опитаних. Найбільш бажаними для респондентів є дитячі кімнати (58%) і/або дитячі садки при офісах (56%). 23% опитаних хотіли б, щоб в офісах була присутня няня для дітей, 22% потребують наявності в місцях роботи приміщень для годування, а 16% – спеціальних місць для зміни підгузок.

Захист дітей: що пропонують роботодавці

Проте попит на подібні умови задовольняється далеко не повністю. Серед компаній, які у вакансіях зазначають про наявність подібних опцій, – представники галузей IT, готелі, ресторани, компанії, які надають послуги для населення, медичні заклади, аптеки, державні організації. Розташовані такі роботодавці, головним чином, у Києві (74% вакансій), Івано-Франківську (11% вакансій), Львові (9% вакансій), Тернополі (4% вакансій), Миколаєві (2% вакансій).

Захист дітей: що пропонують роботодавці
Захист дітей: що пропонують роботодавці

Окрім зазначених вище, час від часу у вакансіях фігурують такі умови, як часткова оплата відпочинку для дітей, подарунки на свята, навчально-розважальні заходи, часткова компенсація медичного страхування для дітей.

Проте все ж таки розбіжність між побажаннями пошукачів та реальними умовами з боку роботодавців досить велика. І для компанії надання додаткових умов співробітникам з дітьми та впровадження family-friendly політики може бути кроком до збільшення лояльності з боку останніх.

Вакансии дня

Комментарии